09177169870 || 09190836720 || 07132356203

اتصال کوتاه به چه معناست ؟

اتصال کوتاه چیست ؟

این اتفاق برای بسیاری از مردم افتاده است: شما برای گرم کردن چیزی در مایکروویو خود را، اما، به جای ظاهر پاپ کورن خود و یا گرم کردن مجدد پیتزا خود را، دستگاه روشن می شود و سپس بلافاصله تاریک می شود. مگر اینکه خروجی GFCI فرو رفته است، مشکل قطعا کوتاه الکتریکی است. این موضوع می تواند در مدارهای الکتریکی یا در سیم کشی یک دستگاه اتفاق بیفتد. در هر صورت شلوارک الکتریکی همیشه تحریک کننده و گاهی خطرناک است.

چگونه اتصال کوتاه اتفاق می افتد؟

آنچه در یک اتصال کوتاه الکتریکی اتفاق می افتد ممکن است مانند یک معما به نظر برسد، چرا که مدارهای الکتریکی سیستم های پیچیده ای هستند. به عبارت ساده تر، برق در طول مدار جریان دارد تا دستگاه هایی مانند لامپ ها، لوازم خانگی، و شارژر های تلفن را برق کند. با این حال، اگر یک «سیم داغ» در حال تماس با یک سیم خنثی یا زمینی در یک خروجی یا وسیله الکتریکی باشد، آنچه را که «مدار کوتاه» نامیده می شود، کامل می کند. با یک جریان کوتاه الکتریکی، جریان اضافی برای مدت کوتاهی از طریق مدار جریان می گیرد تا زمانی که فیوز منفجر شود یا مدارشکن مدار را پاک کند. سرریز جریان می تواند منجر به چیزهایی به عنوان شدید به عنوان لوازم آسیب دیده و یا حتی آتش سوزی خانه، به طور بالقوه منجر به تلفات ویرانگر.

چه چیزی باعث اتصال کوتاه برق؟

علت یک اتصال کوتاه الکتریکی زمانی است که سیم داغ (سیم حامل جریان به لوازم خانگی) با یک سیم خنثی (که سیم است که مسیر بازگشت به پنل الکتریکی را فراهم می کند) یا سیم زمینی (سیم سبز یا لخت که برق را نیز به پنل الکتریکی به ویژه در طول یک مدار کوتاه برمیگرداند) تماس برقرار می کند. چه چیزی باعث می شود این اتفاق بیفتد؟

سیم کشی کهنه و قدیمی یا فرسوده : با افزایش سن سیم ها می توانند رو به وخامت گذاشته و به یک خطر ایمنی تبدیل شوند. خانه های قدیمیتر حتی ممکناست سیم کشی آلومینیوم به جای سیم کشی مسی داشته باشند و شانس گرم شدن بیش از حد و مدارهای کوتاه را بیشتر کنند.

عایق سیم آسیب دیده یا ضعیف شده است: سیم های درون خانه و لوازم خانگی شما برای جلوگیری از تماس عایق می شوند، اما اگر این عایق آسیب دید، می توانستید شلوارک های مکرر تری را مشاهده کنید. آسیب می تواند از سایش طبیعی و اشک، و یا حتی جوندگان جویدن از طریق آن آمده است.

سیم کشی نادرست یا شل: در نهایت، اگر سیم کشی شل باشد یا به اشتباه نصب شود، احتمال لمس سیم ها بیشتر است و اتصال کوتاه ایجاد می شود.

چگونه تشخیص دهیم اگر یک اتصال کوتاه الکتریکی بوجود آمده است ؟

از آنجا که علل متعددی از مدارهای اتصال کوتاه الکتریکی وجود دارد، مهم این است که به دنبال علائم هشدار دهنده باشید تا شما می توانید این موضوع را در حال حاضر برطرف کنید و از آسیب های آینده به خانه و لوازم خانگی خود جلوگیری کنید. برای اینکه بفهمید ممکن است اتصال کوتاه الکتریکی داشته باشید، این سوالات را از خود بپرسید:

آیا بوی سوختن یادودی در اطراف خروجی هایتان را می دهید؟

آیا نقاط گرمی را روی دیوارتان احساس می کنید، دور از منابع گرمایی؟

آیا لکه های بی رنگ یا علائم سوختگی در اطراف خروجی های شما وجود دارد؟

آیا یک فیوز یا محافظ جان، پریده است؟

وقتی سیم های در معرض دید را در یک زیرزمین، فضای خزیدن، یا دیگر مناطق از این قبیل می بینید، آیا نشانه هایی از آسیب به سیم ها وجود دارد؟

اگر پاسخ شما به هر یک از این سوالات بله بود، شما ممکن است یک کوتاه الکتریکی داشته باشد. اگر شما پاسخ بله به سوالات متعدد، شانس اتصال کوتاه الکتریکی نه تنها بیشتر، بلکه نگران کننده به اندازه کافی است که شما باید این بررسی بلافاصله.

اگر شما یک وسیله که به طور مداوم متوقف کار در حالی که در عمل, اتصال کوتاه الکتریکی به احتمال زیاد در سیم کشی دستگاه. اگر مشکل در خود دستگاه باشد، تعویض یاتعمیر لازم است. اگر دستگاه خوب است، پس مشکل جای دیگری در سیم ها یا خروجی است که به دستگاه غذا می دهند. حرفه ای ها در برقکار برای رفع این نوع مسائل آموزش دیده اند.

نحوه پیدا کرد اتصال کوتاه در ساختمان

اگر چه راه های زیادی برای آزمایش اتصال کوتاه الکتریکی در خانه شما وجود دارد، سیم کشی الکتریکی، به خصوص سیم کشی است که به طور بالقوه معیوب است، مخاطره آمیز برای کار با. گاهی اوقات، کوتاه نسبتا ساده برای پیدا کردن است، اما اغلب طول می کشد یک حرفه ای با تجربه با ابزار خاص برای پیدا کردن علت یک مدار کوتاه است. حرفه ای ها در آقای الکتریک آموزش و ابزار برای شناسایی و تعمیر اتصال کوتاه الکتریکی خود را، و نگه داشتن شما و خانواده خود را در این روند امن است.

Gif
فهرست مطالب
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.